میکروکتاب
  
  

  

  
  
  

سال ۱۲ هفته ای

خرید اشتراک دانلود اپلیکیشن
ناشناخته

مقدمه

برای بسیاری از شرکت‌ها، دسامبر، پرفروش‌ترین ماه است، چون فشار کاری آخر سال، همه‌ افراد را برای رسیدن به اهداف سالانه متمرکز می‌کند. در نتیجه کاملا طبیعی و رایج است که در فصل چهارم سال چیزی بین ۳۰ تا ۴۰ درصد از فروش سالانه اتفاق می‌افتد. داشتن یک هدف که ضرب‌العجل آن هم نزدیک باشد باعث می‌شود که افراد متمرکز باشند و سخت کار کنند.

با دانستن این موضوع، سوالی که مطرح می‌شود این است که:‌ چرا باید چنین تلاش مضاعفی تنها یکبار در سال اتفاق بیافتد؟ به جای اینکه روی اهداف ۱۲ ماهه‌ای تمرکز کنید که معمولا در ابتدای هر سال به نظر می‌رسد زمان زیادی برای دستیابی به آنها دارید، باید اهداف ۱۲ هفته‌ای تنظیم و افراد را مجبور کنید تا با همان میزان فشار و تمرکزی که در آخر سال کار می‌کنند، برای رسیدن به اهداف ۱۲ هفته‌ای هم تلاش کنند. «دوره‌بندی کردن» مفهومی است که به تغییر چارچوب زمانی‌ مربوط می‌شود تا مطمئن شوید که هر هفته کارها به اندازه‌ کافی پیش رفته‌اند. دوره‌بندی عبارت است از خارج شدن از برنامه‌ سالانه و تقسیم کردن هر سال به ۴ دوره‌ی ۱۲ هفته‌ای.

وقتی تصمیم می‌گیرید از دوره‌بندی استفاده کنید باید اهدافی هم برای ارزیابی این دوره‌ها در نظر بگیرید. حتی ممکن است بتوانید بهره‌وری‌تان را تا حدی افزایش دهید که طی ۱۲ هفته به نتایجی دست پیدا کنید که در کل یک سال بدست می‌آوردید. این افزایش در بهره‌وری باعث تغییرات گسترده‌ای در افراد بسیاری می‌شود. اما آیا چنین چیزی شدنی است؟ بسیار خوب، اگر با خودتان صادق باشید احتملا تایید می‌کنید که همیشه در بالاترین سطح بهره‌وری‌ خود نیستید. آیا می‌توانید به شکلی صادقانه پیش‌بینی کنید که اگر در تمام طول هفته با بالاترین سطح بهره‌وری کار کنید چه نتایجی بدست خواهد آمد؟

مفهوم ۱۲ هفته برای این ایجاد شده است که خودتان را به شکلی سازمان‌دهی کنید که بهترین عملکرد را داشته باشید و همیشه تصمیماتی بگیرید که بیشترین تاثیر را در رسیدن به نتایج مورد نظر‌تان داشته باشند.

تجربه‌ به ما نشان داده است که بیشتر افراد این ظرفیت را دارند که تنها با به کار بردن چیزهایی که پیش از این می‌دانستند درآمدشان را ۲ و حتی ۳ برابر کنند. با وجود این، افراد همیشه به دنبال ایده‌های جدید هستند چون فکر می‌کنند ایده‌ی بعدی که به ذهن‌شان برسد می‌تواند به شکل معجزه‌آسایی وضعیت‌شان را بهتر کند. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به طور مستمر کارهایی انجام دهید که موفقیت شما را چند برابر کند.