میکروکتاب
  
  

  

  
  
  

پنج قطعه از پازل زندگی

خرید اشتراک دانلود اپلیکیشن
Unknown

مقدمه

 

وقتی این میکروکتاب را به دست گرفته‌اید، یعنی نیرویی درون شما وجود دارد که می‌خواهید مسیر تازه‌ای را در زندگی دنبال کنید. شاید این‌هایی که می‌بینید تنها واژه‌هایی روی کاغذ باشند، اما فراموش نکنید که همین واژه به ظاهر ساده می‌توانند انقلابی در زندگی شما ایجاد کنند. هدف من و شما در زندگی باید تبدیل کردن این واژه‌ها به ایده‌ها و احساساتی باشد که بتوانیم از آن به عنوان ابزاری برای رسیدن به خواسته‌های خود استفاده کنیم. در نهایت همه این‌ها باید ما را به فردی که در رویاهایمان هر روز آن را به تصویر می‌کشیم، تبدیل کند. من این کتاب را برای سرگرمی ننوشته‌ام و هدف اصلی من الهام‌بخشی به همه انسان‌ها است. اگر این میکروکتاب در دست شماست، نشان می‌دهد که شما هم در جست‌وجوی چیزی هستید و می‌خواهید چیزهای زیادی را در زندگی خود تغییر دهید.

با دقت به دنیایی که در آن زندگی می‌کنید، نگاه کنید. یادتان باشد که همواره چیزهایی کوچکی که به سادگی از کنار آن‌ها عبور می‌کنید، می‌تواند تغییرات بزرگی در زندگی ایجاد کنند. اما برای اینکه بتوانید به خوبی از منابع بیرونی استفاده کنید، باید به جست و جوی کلیدهای شادی و موفقیت زندگی بپردازید. پنج قطعه از پازل زندگی، تنها پنج اصل مهم برای موفقیت را بیان می‌کند، اما به این معنی نیست که اصول دیگری که توسط دیگران گفته شده‌اند، اشتباه هستند. من همه پاسخ‌ها را نمی‌دانم، همانطوری که دیگران هم اینگونه هستند. این پنج اصل، پنج مفهوم ریشه‌ای برای موفقیت شما هستند. در نسل‌های قبلی تاثیر گذاشتند و می‌دانم که روی نسل‌های جدید نیز تاثیرگذار خواهند بود. با این حال افراد زیادی هستند که می‌گویند پایه‌های اصلی موفقیت در زندگی را کشف کرده‌اند. به نظر من پاسخ قطعی برای هیچ چیزی وجود ندارد. اما اگر اصول ارائه شده را در کنار همه اصول موفقیت به کار بگیرد، مطمئن هستم که از نتیجه‌ای که به دست می‌آید، شگفت‌زده خواهید شد. این اصول برای همیشه است و برای ماندگاری آن باید همیشه آن‌ها را مورد استفاده قرار دهید.

در پایان این بخش می‌خواهم نظر دوست خوبم کایل ویلسون (Kyle Wilson) را درباره این کتاب بدانید:

موفقیت ویژگی‌های عجیبی دارد. مثلا هم می‌تواند باعث خوشحالی فرد شود و هم به نوعی گمراه کننده است. گاهی هم نتایج درخشان خود را از دیگران دریغ می‌کند. البته تنها تعداد خاصی از مردم می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند و از نتایج آن لذت ببرند. این موضوع نشان می‌دهد که موفقیت طراحی پیچیده‌ای دارد به همین دلیل اگر به دنبال آن بروید، از شما فرار می‌کند. پس باید آن را به سمت خود بکشانید. اگر می‌بینید که در زندگی پاداشی دریافت می‌کنید یا در زمینه‌ای پیشرفت‌هایی برای شما حاصل می‌شود، به این دلیل نیست که کارهای سخت انجام داده‌اید، بلکه به دلیل تغییری است که درون شما رخ داده است. چیزی که امروزِ ما را شکل داده، به خاطر چیزهایی است که به سمت خود کشیده‌ایم، نه الزاما کارهای سنگینی که در زندگی انجام داده‌ایم. برای اینکه چیزهای بیشتری در زندگی داشته باشیم، باید بیشتر تلاش کنیم. به همین دلیل این میکروکتاب، پنج تکه از معماهای زندگی که باعث رشد و توسعه فردی می‌شود را به شما یاد می‌دهد.