میکروکتاب
  
  

  

  
  
  

bedroom

خرید اشتراک دانلود اپلیکیشن
ناشناخته

 

فصل اول

تاثیرات ضعف بدنی روی میزان کارایی

حتما تجربه روزهای ناموفق در کارتان را دارید. روزهایی که فروش خوبی نداشتید و کل تیم فروش یا خودتان را به خاطر کم کاری سرزنش کرده‌اید یا حواس پرتتان باعث شده تا کار مهمی که باید انجام می‌دادید را فراموش کنید و بابت آن سرزنش شوید. یا کل روز را بی‌حال بودید و نتوانستید کارهایتان را به درستی انجام دهید و در مجموع همه اینها، با روحیه‌ای که هر روز ضعیف‌تر از قبل می‌شود به زندگی ادامه می‌دهید. اما واقعا دلیل این رفتارهای چیست؟ من به شما می‌گویم که تمام فرضیه‌هایی که در مورد مشکلات روحی داشتید را فراموش کنید. انگیزه کم، پایین بودن سطح سلامتی، ضعف عضلانی، افسردگی و استرس همگی از علائم یک جسم پرکار و فاقد تغذیه مناسب است.

کسب و کار، درست مانند یک تیم ورزشی در محیط پر فشار و استرس مسابقات است. اما اینکه آیا آن کسب و کار موفق خواهد بود یا نه، بستگی به انعطاف پذیری، انرژی و عملکرد خوب همه بازیکنانش دارد.

استعداد، مهارت و طول عمر همگی زمانی اهمیت خواهند داشت که شما یک بدن ورزیده داشته باشید و بدون آن شما دستاوردی نخواهید داشت.

در شرایط کسب و کار امروز، شما هر روز تحت فشارهای مختلفی قرار می‌گیرید و روزهای سخت کاری را می‌گذرانید، اما آیا می‌خواهید این روند را تا ۴ دهه از زندگی‌تان ادامه دهید؟ همانطور که نمی‌توانید از یک ماشین بدون تعمیر و نگه‌داری دقیق، سال‌ها کار بکشید، از بدن‌تان هم بدون مراقبت و توجه به نیازهایش نمی‌توانید به سختی کار بکشید.

شما باید به سلامتی به عنوان یک ابزار مورد نیاز در تجارت نگاه کنید. افراد سالم شادتر، سازنده‌تر و در حرفه خود به مدت طولانی‌تری می‌توانند کار کنند و موفق باشند.

"فرد سالم، کسب و کار موفق دارد."

پائول درشلر، مدیر عامل شرکت چیرمن

تاثیر سلامتی روی بیان

جسم شما، روی ذهن‌تان تاثیرگذار می‌گذارد و نشان دهنده این است که چطور از خودتان مراقبت می‌کنید، چگونه فکر، عمل و احساس می‌کنید. وقتی شما تلاش می‌کنید که روی کسی تاثیری بگذارید با او گفت‌و‌گو می‌کنید. ۹۳٪ از میزان تاثیرگذاری‌تان را فیزیولوژیک شما مشخص می‌کند. تاثیر کلمات و نحوه صحبت کردن تنها ۷٪ تاثیر دارد.

برای اینکه عملکرد خوبی داشته باشید، به انرژی زیادی نیاز دارید و این تنها زمانی اتفاق می‌افتد که جسمتان شرایط مطلوبی داشته باشد. برداشتن قدم‌های بلند و با انرژی زیاد راه رفتن، اعتماد به نفس و پویایی درونی همه نیازمند یک بدن سالم است. شما باید برای کسب و کارتان همیشه انرژی داشته باشید. یک حقیقت بی‌رحمانه زندگی این است که برای هیچ کس مهم نیست که چه چیزی مانع رسیدن به بهترین عملکردتان می‌شود.

"هرچه انرژی بیشتری داشته باشید، بدن کارآمدتری خواهید داشت. هرچه بدن کارآمدتری داشته باشید، احساس بهتری خواهید داشت و بیشتر از استعدادتان برای کسب نتایج درخشان بهره خواهید گرفت."

آنتونی رابینز

اکنون کجا هستید؟

برای اینکه با چالش‌های محیط کار مواجه شوید و بیشترین استفاده را برای پیشبرد اهدافتان ببرید، باید از لحاظ احساسی قوی‌تر و از لحاظ ذهنی باثبات، انعطاف پذیر و ریلکس‌تر از کارمندان نسل‌های گذشته باشید. در هیاهوی رسیدن و بیشتر بدست آوردن، فراموش می‌کنیم که باید مراقبت جسممان باشیم. اکنون شما چقدر به بدن خود اهمیت می دهید و از آن مرقبت می کنید؟

آزمون: به آینه نگاه کنید، واقعا چه می‌بینید؟ آیا چاق هستید؟ وقتی بازوهایتان را تکان می‌دهید ماهیچه‌هایتان آویزان است؟ آیا ظاهر نامتناسبی دارید؟ شانه هایتان افتاده شده‌اند؟ آیا شکم‌تان اجازه نمی‌دهد که جلو پای خود را ببینید؟

اگر پاسخ‌ها مثبت است باید هشدارها را جدی بگیرید و از این به بعد یک برنامه دقیق برای سلامتی خود اجرا کنید.

اصولا ما به راحتی خودمان را فریب می‌دهیم

"چند قاشق بیشتر ضرری نداره که" "من همیشه ورزشکار بودم" یا "طبیعی است که با افزایش سن، وزن هم کمی بالا رود" به جای اینکه برای تغییر وضعیت نامطلوب جسم‌مان کاری انجام دهیم، خودمان را با دارو یا خواب گول می‌زنیم.

ممکن است شما در مقایسه با اطرافیانتان لاغر باشید، اما مقایسه معیار خوبی برای سنجش سلامتی جسم نیست، باید حواستان به سطح چربی بدنتان باشد چون چربی یک بافت اسیدی فعال و تولید کننده هورمون‌هایی است که باعث ایجاد ناهماهنگی در بدنتان می‌شود. با افزایش سن این ناهماهنگی و بی نظمی هم افزایش می‌یابد. کسی که وضع جسمی مطلوب، سطح چربی خوب، عملکرد قلبی- تنفسی مناسب، انعطاف پذیری کافی و قدرت عضلانی و استقامت خوبی دارد، قطعا از هوشیاری ذهنی بالا، توانایی مقابله با مشکلات و روابط اجتماعی قوی‌تری هم برخوردار است و هرچه سن او بالاتر برود تمامی این خصلت‌ها را حفظ می‌کند.