میکروکتاب
  
  

  

  
  
  

دگرگونی زندگی با جادوی نظم

خرید اشتراک دانلود اپلیکیشن
Unknown

مقدمه

 

شاید شما هم احساس می‌کنید که در زندگی‌تان به اندازه کافی نظم وجود ندارد. از طرف دیگر اگر هم بخواهید برای منظم کردن جزئیات زندگی اقدامی انجام دهید، اغلب اوقات به مشکل برمی‌خورید و می‌گویید منظم بودن شدنی نیست.

البته شدت این موضوع برای برخی بیشتر است. آن‌ها یک خانه را برای یک یا چند مرتبه می‌کنند و بعد از مدتی دوباره شرایط زندگی و خانه‌شان دچار بی‌نظمی می‌شود. مشکل در روش نظم‌دهی به زندگی است که اگر بتوانیم آن را تغییر دهیم موفق خواهیم شد. این کار با دور انداختن اشیاء غیر ضروری صورت می‌گیرد.

این روشی است که من آن را ابداع کردم و نامش را روش «کن ماری» گذاشتم. این روش روی دور ریختن تمرکز می‌کند. دور ریختن چیزهایی که فقط اطراف ما را شلوغ کرده و عملا احتیاجی به آن‌ها نداریم. وقتی بتوانیم همه چیز را مرتب کنیم و وسایلی که به آن‌ها نیازی نداریم را دور بریزیم، روی سبک زندگی و باورهایمان هم تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

در این روش افراد اشیا را جابه‌جا می‌کنند و در جایی قرار می‌دهند که به آن تعلق دارند. همه می‌توانند این کار را انجام دهند اما تعداد کمی به آن پایبند می‌مانند. دلیلش این است که آن‌ها نمی‌توانند با نظم ارتباط خوبی برقرار کنند. بهترین کار تکرار کردن است. ما باید بتوانیم منظم بودن و روش «کن ماری» را آنقدر تکرار کنیم که با نظم خو بگیریم.

شاید اوایل انجام این کار و منظم بودن برای شما سخت باشد اما بعد از مدتی به راحتی و با آسودگی بیشتری آن را انجام می‌دهید. برخی افراد دائما می‌گویند: «من همیشه بی‌نظم هستم، چرا باید همیشه همه چیز را مرتب کنم، وقت ندارم و ...». این جملات بهانه‌‌هایی بیش نیستند. ما در ژاپن معتقدیم که هر چقدر همه چیز منظم و مرتب باشد، درِ خوشبختی به روی شما باز می‌شود. یادتان باشد کار ساده‌ای مثل مرتب کردن خانه، همه جزئیات زندگی شما را تغییر می‌دهد و شما با تمام وجودتان این تغییرات را احساس خواهید کرد.