میکروکتاب
  
  

  

  
  
  

زن پولدار

خرید اشتراک دانلود اپلیکیشن
Unknown

مقدمه

سخنی از رابرت کیوساکی

 

من شدیدا به این جمله که می‌گویند «پشت هر مرد موفقی، یک زن قدرتمند وجود دارد» باور دارم. وجود همسرم در زندگی باعث شده که من به یک فرد موفق تبدیل شوم. هر زمانی که به گذشته نگاه می‌کنم با خودم می‌گویم که اگر او در زندگی من حضور نداشت، معلوم نبود که من به چه سرنوشتی دچار می‌شدم. زیبایی ظاهری او موضعی بود که من را به سمت خود جلب کرد. اما مدتی بعد متوجه شدم که او علاوه بر زیبایی ظاهری، صدها ویژگی برتر هم دارد. کیم می‌توانست به راحتی از پس هر بحرانی برآید. حتی زمان‌هایی که من فکر می‌کردم دنیا به آخر رسیده و نمی‌توانم دیگر در کارم موفق شوم، او بود که همواره به من کمک می‌کرد تا در راه رسیدن به اهدافم مایوس نشوم.

البته من و کیم هم مثل سایر زوجین دچار اختلافاتی می‌شدیم، اما این امر هرگز باعث نشد که در رابطه ما خللی ایجاد شود. بعد از هر بحران یا اختلافی من ارزش و احترام بیشتری برای همسرم قائل می‌شدم. می‌دانستم که او زن بسیار محکمی است که هرگز خودش را دست پایین نمی‌گیرد. زمانی که ما با هم ازدواج کردیم، تقریبا هیچ چیزی نداشتم. بدهکاری‌های زیادی بالا آورده بودم و در شغلم هم به عنوان یک ورشکسته شناخته می‌شدم. اما او حاضر شد تا در مسیر زندگی من را همراهی کند. حالا هر دو ما به عنوان انسان‌های پولدار و موفق هنوز هم در کنار هم هستیم تا به رویاهای خود جامه عمل بپوشانیم. در طول سال‌های مختلف هر چیزی که آموخته بودم را به همسرم یاد دادم. حالا کیم توانسته به یک زن سرمایه‌دار موفق تبدیل شود. اینکه توانستم برای کتاب او مقدمه‌ای بنویسم، باعث افتخار من است و از این موضوع بسیار خوشحال هستم.

 

سخنی از شارون لچتر (Sharon Lechter)

من دوست و شریک کاری کیم و رابرت هستم. در واقع از اینکه کیم از من درخواست کرده که یک مقدمه برای کتابش بنویسم، بسیار خرسند هستم. بیشتر مردم فکر می‌کنند که کیم به راحتی توانسته در کنار رابرت به موفقیت مالی برسد، اما اینطور نیست. او برای این کار سخت تلاش کرده و آموزش‌های رابرت را فرا گرفته است. صدها هزار نفر در دنیا هم با کمک آموزش‌های کیم به موفقیت مالی رسیده‌اند. او بسیار علاقه‌مند است که زن‌های دنیا هم مانند خودش به استقلال مالی برسند. کیم به ماهرانه‌ترین شکل ممکن بهانه‌هایی که زن‌های دنیا برای عدم ورود به سرمایه‌گذاری می‌آورند را بیان می‌کند و برای هر کدام از آن‌ها هم راهکارهایی ارائه می‌دهد. این کتاب به همه زن‌های دنیا می‌گوید که باید شجاعانه برای تغییر زندگی خود قدم بردارند.

 

سخنی از نویسنده، از کیم کیوساکی

حتما برایتان این سوال پیش آمده که چرا باید برای خانم‌ها یک کتاب اختصاصی نوشت؟ البته یادگیری اصول سرمایه‌گذاری، تجارت و هر چیزی که به پول مربوط می‌شود، هم برای مردها و هم برای زن‌ها لازم است. دلیل تاکید من روی آموزش زن‌ها به دلیل تفاوت در روحیات، ویژگی‌های جسمانی و اخلاقی خانم‌ها است. من همواره در طول زندگی‌ام از اینکه دستورات دیگران را اجرا کنم، بیزار بودم. این موضوع باعث شد تا در دوره‌های مختلف زندگی‌ام از مهدکودک تا دانشگاه همواره دردسرهایی را تجربه کنم. همیشه هم به من برچسب‌های مختلفی چون یک دنده، زورگو، لجباز و ناسازگار می‌زدند. همه این‌ها به این دلیل بود که من نمی‌توانستم فرمانبردار باشم و کاری که از من خواستند را انجام دهم.

هم از امر و نهی کردن دیگران بیزار بودم و هم از اینکه به خاطر این کارم من را سرزنش می‌کردند، دل خوشی نداشتم. از این رو متوجه شدم برای اینکه بتوانم قدرت و توانایی‌های خود را به دیگران ثابت کنم، به پول نیاز داشتم. متوجه شدم که بیشتر خانم‌ها با استدلال‌های نادرست، باعث از دست دادن درآمدها و سرمایه‌های خود می‌شوند. این موضوع مرا عصبانی می‌کرد. به همین دلیل تصمیم گرفتم تا مهارت‌های مالی خود را تقویت کنم و همسرم هم در این راه به من کمک کرد. او به من تکنیک‌های مدیریت مالی، سرمایه‌گذاری و استفاده درست از پول را آموخت. هدف من این بود که هم خودم در این زمینه خِبره شوم و هم از این طریق به زن‌های دیگر جامعه کمک کنم تا آن‌ها هم اختیار مالی خودشان را به دست بگیرند.

در این میکروکتاب من سعی کردم تا بهانه‌های خانم‌ها را موشکافی کنم. البته هدف اصلی من این است که به خانم‌ها یاد دهم تا روی زندگی خود کنترل بیشتری داشته باشند و این کار هم تنها با تلاش خودشان قابل اجرا است. استقلال مالی خانم‌ها باعث می‌شود که آن‌ها از وابستگی به خانواده، همسر، فرزندان، دولت و شرکت‌های مختلف، رهایی پیدا کنند.