میکروکتاب
  
  

  

  
  
  

به تغییر فکر کن

خرید اشتراک دانلود اپلیکیشن
Unknown

مقدمه

برای تغییر و بهبود زندگی‌، یاد بگیرید چطور بهتر بیندیشید

 

وقتی به بهتر فکر کردن عادت می‌کنید، زندگی‌تان واقعا تغییر می‌کند. این همان دلیل موفقیت برخی افراد است. افراد موفق به شیوه‌ای متفاوت نسبت به افراد غیرموفق فکر می‌کنند. بنابراین، چه الان موفق باشید چه نه، اگر حساب شده و آگاهانه برای ارتقای عادت‌های فکری و رفتاری خود با بهبود افکارتان تلاش کنید، به معنی واقعی کلمه می‌توانید خود را به بالاترین سطح در زمینه کاری خود برسانید.

اگر بخواهم دقیق‌تر توضیح دهم، یک رابطه علت و معلولی مستقیم بین چیزی که شما انتخاب می‌کنید که به آن فکر کنید و احساسی که در مورد آن دارید و چیزی که به دست می‌‌آورید وجود دارد.

"زندگی شامل همان چیزهایی است که بشر در طول روز به آن می‌اندیشد."

رالف والدو امرسون

بنابراین، اگر شما شیوه تفکر انسان‌های موفق را یاد بگیرید، روش‌تان را تغییر خواهید داد. با بهبود روش فکر کردن، حس خودتان هم به سمت بهتر شدن تغییر خواهد کرد. با بهبود احساس‌تان، روش کاری شما هم تغییر کرده و رفتار متفاوتی خواهید داشت و در نتیجه به سمت کارآیی و دستاوردهای بیشتری خواهید رفت. تغییر روش فکر کردن باعث شروع زنجیره‌ای از واکنش‌هایی می‌شود که شما را به سوی موفقیت و دستاوردهای بزرگتر سوق خواهد داد.

"فکرهای بزرگ در سر بپرورانید، چون هیچوقت بالاتر از افکارتان رشد نخواهید کرد."

بنجامین دیزرائیلی

تمام افراد موفق چه چیزی دارند؟ چه چیزی کسانی که به قله می‌رسند را از بقیه جدا می‌کند؟ پاسخ این است: فکر خوب! کسانی که افکار خوب و درست را به عنوان روش زندگی خود پذیرفته‌اند، رابطه بین سطح افکار خود و سطح پیشرفت‌شان را درک کرده‌اند. همچنین فهمیده‌اند که اگر بخواهند زندگی خود را تغییر دهند، باید افکارشان را تغییر دهند.

مشکل اکثر موسسات آموزشی این است که تلاش می‌کنند به مردم یاد بدهند که به چه چیزی فکر کنند، نه اینکه چطور فکر کنند. برخلاف چیزی که فرانسیس بیکن گفته، دانش به تنهایی قدرت نیست. دانش فقط زمانی ارزشمند است که در دستان کسانی باشد که می‌توانند به خوبی فکر کنند.

افراد باید یاد بگیرند که چطور مثبت بیندیشند تا به رویاها و پتانسیل خود برسند. جک ولش، می‌گوید: "۹۹.۹٪ از تمام کارمندان در سطوح پایین زندگی هستند، چون فکر نمی‌کنند".

اگر دوست دارید از زندگی سطح پایین بیرون بیایید و گامی فراتر از مشکلات خود بردارید و در زندگی شخصی و کاری به سطح بالاتری برسید، باید توصیه جک ولش را آویزه گوش‌تان کنید.