میکروکتاب
  
  

  

  
  
  

چهار فرمان ترامپ

خرید اشتراک دانلود اپلیکیشن
ناشناخته

مقدمه

 

«چگونه ثروتمند شویم»، این چیزی است که معمولا مردم از من می‌پرسند. شما از یک نانوا می‌پرسید چگونه نان می‌‌پزد و از یک میلیاردر سوال می‌‌کنید چگونه پول می‌سازد. قطعا کتاب‌های زیادی درباره چگونه ثروتمند شدن وجود دارد که میلیاردرها آنها را نوشته‌اند. اما یافتن یک نویسنده-میلیاردر، سخت است. به ندرت می‌توان نویسندگان میلیاردری را دید که به املاک، قمار، ورزش و تفریح علاقه‌مند باشند؛ و یافتن نویسندگان میلیاردری که یک آسمان‌خراش در منهتن داشته باشند و پربیننده‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی را به خود اختصاص دهند، از آن هم سخت‌تر است. کاملا مطمئنم در این زمینه من یک استثنا هستم، گرچه اُپرا وینفری اگر تصمیم بگیرد وارد حوزه املاک شده و کتاب دیگری بنویسد، می‌تواند با من رقابت کند. من دونالد ترامپ هستم.

در سال ۱۹۸۷ در مقاله‌ای نوشتم: این کار را برای پول انجام نمی‌دهم. من به اندازه کافی پول دارم، خیلی بیش از آنچه که نیاز دارم. معامله، هنر من است. دیگران نقاشی‌های زیبایی می‌کشند یا اشعار زیبایی می‌سرایند. من معامله کردن و ترجیحا معاملات بزرگ را دوست دارم و از این کار لذت می‌برم.

من هنوز هم بی‌وقفه معامله می‌‌کنم و همچنان این کار را برای پول انجام نمی‌دهم. فکر نمی‌کنم شما هم برای پول معامله کنید. پول به خودی خود هدف نیست، اما گاهی اوقات موثرترین راه برای رسیدن به رویاهای ما است.