میکروکتاب
  
  

  

  
  
  

خودت را نابود نکن

خرید اشتراک دانلود اپلیکیشن
Unknown

مقدمه

 

«این کتاب یک تلنگر بزرگ به شماست تا از خواب بیدار شوید، توانایی‌هایتان را کشف کنید، خودتان را به نابودی نکشانید و در زندگی بهترین باشید»

این صدای درونی ما انگار قرار نیست هیچ وقت ساکت شود. هر روز و هر لحظه چیزی درون ما زمزمه کنان می‌گوید که «آخرش به هیچ جایی نمی‌رسی چون تو یک نادانی»... شاید هرگز این را جدی نگرفته باشیم اما دائم به خودمان تلقین می‌کنیم که بله! هیچ وقت به جایی نمی‌رسیم. در واقعیت هم همین اتفاق رخ می‌دهد و این تلقین منفی، روی زندگی ما اثر می‌گذارد و باعث می‌شود سریع تسلیم شویم، کوتاه بیاییم و زندگی را به مشکلات بفروشیم.

هر چقدر که جلو میریم انگار آرزوها و رویاهای‌مان دور و دورتر می‌شوند تا جایی که یادمان می‌رود چه رویایی داشتیم. مرگ رویاها، بدتر از مرگ بشریت است. بشر با رویا زنده‌ است، حالا تصور کنید که رویایی نداشته باشید، پس برای چه چیزی زندگی می‌کنید؟

اگر دائم خودخوری می‌کنید، همیشه خودتان را برای هر چیزی سرزنش می‌کنید یا به راحتی تسلیم می‌شوید، این کتاب برای شماست. در واقع روی سخن من با شماهایی است که شک و تردید را از خود دور نمی‌کنید. این کتاب، تلنگری است برای شما تا بیدار شوید، تا ببینید در کجا قرار گرفته‌اید و برای تغییر وضعیت خود تلاش کنید. وقتی توانستید بیدار شوید، به برترین انسان در زندگی خود تبدیل می‌شوید و به سمت رویاهایتان حرکت می‌کنید.

همه ما به یک مدل دیوانگی مبتلا هستیم. البته اشتباه نکنید، این دیوانگی با آن دیوانگی که به ذهنتان رسید متفاوت است. ما هر لحظه و هر روز در حال گفت‌وگو هستیم، اما با خودمان. این گفت‌وگو یک لحظه هم قطع نمی‌شود. حتی همین حالا که در حال مطالعه این کتاب هستید، این صدای درونی و گفت‌وگو با خود وجود دارد. در بسیاری از مواقع ما بی‌اختیار و بدون توجه به این گفت‌وگوها، به آسانی از کنارش رد می‌شویم، غافل از اینکه نمی‌دانیم چه تاثیر عمیقی روی کیفیت زندگی‌مان می‌گذارد. با اینکه ما دخالتی در این افکار نداریم، اما آن‌ها وجود دارند و روی زندگی ما تاثیر مستقیم می‌گذارند. تحقیقات ثابت کرده که هر گفت‌وگویی که با خودتان دارید اگر منفی باشد، در جریان زندگی شما تاثیر منفی می‌گذارد و هر چقدر این گفت‌وگوها مثبت باشند، ضمن بالا رفتن روحیه و انرژی، باعث افزایش اعتمادبه‌نفس، بالا رفتن توان و بهره‌وری شما می‌شود.

به هر حال چیزی که من در این میکروکتاب به شما می‌گویم این نیست که یک شبه همه افکار خود را تغییر دهید یا سعی کنید هر فکر منفی را در جا از بین ببرید. این میکروکتاب می‌خواهد به شما کمک کند تا استعدادهایتان را کشف کنید.