میکروکتاب
  
  

  

  
  
  

تو خفن هستی

خرید اشتراک دانلود اپلیکیشن
Unknown

مقدمه

 

نقل‌قول‌های مثبت زیادی در زندگی خواندم که فکر می‌کردم همه آن‌ها مشتی چرندیات است. اصلا نمی‌فهمیدم منظورشان از اینکه فقط باید سریع اقدام کنیم و دست روی دست نگذاریم یعنی چه! من بی‌خیال‌ترین آدم دنیا بودم.

با این وجود همیشه دوست داشتم در زندگی خودم تغییراتی ایجاد کنم. چطوری و با کمک چه کسی، آن را دیگر نمی‌دانستم! من خدا را شکر می‌کنم که زندگی خوبی داشتم. امکاناتی چون خانه، ماشین، کار و تعداد زیادی دوست، اما همچنان احساس می‌کردم یک جای کار می‌لنگد.

در واقع در دوره‌ای زندگی‌ام یکنواخت بود و فکر می‌کردم باید از این باتلاق بیرون بروم. هر شب غذاهای ارزان می‌خوردم و کار کردن من تنها برای پرداخت اجاره خانه بود. چقدر باید این‌طور زندگی می‌کردم؟ آیا راه نجاتی وجود نداشت؟

دوست من، شاید تو هم به این مشکل دچار شدی. فکر می‌کنی که سخت در حال کار کردن هستی، ولی می‌بینی که تنها می‌دوی و خسته می‌شوی. لذت بردن از زندگی را فراموش کردی و فقط مانند یک ربات حرکت می‌کنی و نفس می‌کشی!

اگر این سبک زندگی اذیتت می‌کند، ناراحتی، احساس خوبی نداری، فکر می‌کنی که به خواسته‌هایت نرسیدی و برای هر چیزی که ذهنت را مشغول کرده، بهتر است کاری کنی. بلند شو و جرات این را پیدا کن که همه چیز را تغییر دهی.

رسالت تو در زندگی‌ات این است که همواره خوشحال باشی و هر کاری برای سرزنده بودن خودت انجام دهی. توصیه می‌کنم که در این راه به دنبال شانس و اقبال نباشی. این‌ها فقط باعث گمراهی تو می‌شوند. در ضمن از دیگران هم انتظار نداشته باش که زندگی تو را بهتر کنند.

کسی که می‌تواند به تو کمک کند فقط خودت هستی. با خودت و ترس‌هایی که در ذهنت به آن‌ها بال و پر دادی روبرو شو. مثلا به دنبال انجام کارهایی برو که همیشه از آن می‌ترسیدی و هیچ وقت خودت را در حال انجام آن تصور نکرده بودی.

در این راه به کسانی که شاد هستند و باعث می‌شوند که اشتیاق درونی پیدا کنی، نیاز داری. این افراد موفق، نیروی کائنات را انکار نمی‌کنند و با تشویق کردنت، تو را به سمت جلو هُل می‌دهند.

حتما ماجرای افرادی را شنیده‌ای که همیشه در حال سختی کشیدن بودند و وقتی که داشتند همه زندگی خود را از دست می‌دادند، ناگهان نجات پیدا کردند. اما لازم نیست صبر کنی تا به مرحله فلاکت برسی، فقط باید همین حالا اراده کنی. نه فردا، همین حالا.