میکروکتاب
  
  

  

  
  
  

شیب

خرید اشتراک دانلود اپلیکیشن
Unknown

مقدمه

احساس می‌کنم باید تسلیم شوم

 

مطمئنم که همه ما گاهی احساس می‌کنیم که باید تسلیم شویم. البته همیشه این گونه نیست، اما این احساس وجود دارد. به خصوص اگر جز آن دسته از آدم‌های موفقی هستید که دائما با موانع مختلف برخورد می‌کنند، احساس تسلیم شدن در شما بیشتر است. بیشتر مواقع با داشتن پشتکار می‌توانیم از پس مشکلات و موانعی که سر راهمان قرار دارند، برآییم. زمان‌هایی که این قدرت را نداریم به نصیحت افراد بزرگ تاریخ روی می‌آوریم که می‌گویند: «بازنده‌ها هرگز برنده نمی‌شوند».

این نصیحت نمی‌تواند درست باشد، چون حتی برنده‌ها هم ممکن جا بزنند و ببازند. البته گاهی در شرایط اشتباهی این کار را انجام می‌دهند. افراد و شرکت‌های مختلفی هستند که از جا زدن دیگران سود می‌برند. جریان‌های منفی شما را به جایی می‌رسانند که بخواهید جا بزنید. شما باید سیستم آن‌ها را بشناسید، به این ترتیب از قرار گرفتن در گودال‌هایی که من به آن شیب می‌گویم، جلوگیری می‌کنید و می‌توانید به راحتی از آن رد شوید.

در این بین افرادی هستند که با کمی تلاش صاحب بهترین موقعیت‌ها می‌شوند، افراد دیگری هم هستند که در همان اول کار جا می‌زنند و با قرار گرفتن در یک موقعیت جدید می‌توانند به موفقیت‌های بیشتری برسند. فرقی نمی‌کند که شما جزو کدام دسته هستید، تنها هدف همه ما این است که در این جهان همواره بهترین باشیم و برای بهترین بودن تلاش کنیم.

در این کتاب می‌خواهم به شما یاد بدهم که با رها کردن کارهای اشتباه و وفادار ماندن به انجام کاری درست، جرئت روبرو شدن با موانع را پیدا کنید.