میکروکتاب
  
  

  

  
  

  

ترک سیگار به آسانترین روش

ناشناخته

مقدمه

 

دنبال روشی هستید که خیلی سریع و البته دائمی از شر سیگار رها شوید و در پس ترک سیگار دچار حس محرومیت نشوید؟ آیا دوست دارید پس از ترک سیگار به جای حس عدم لذت از اتفاقات روزانه، اعتمادبه‌نفس بیشتری را تجربه کنید و از زندگی لدت بیشتری ببرید؟

من می‌خواهم شما را با آسان‌ترین روش ترک سیگار که میلیون‌ها نفر از آن استفاده کرده‌اند آشنا کنم. روشی که با آن حس کلافگی و خفت بعد ترک سیگار را حس نمی‌کنید. می‌دانم شما نگران این هستید که بعد ترک سیگار دنیا برایم بی‌معنا می‌شود و دیگر از بیرون رفتن با دوستان یا یک شام خوشمزه لذت نخواهم برد، یا دیگر مثل گذشته نمی‌توانم تمرکز کنم و در مقابل فشارهای روحی و روانی تاب بیاورم.

اگر می‌خواهید با روشی که حدود ۳۰ میلیون نفر از مردمان جهان با آن خود را از دام سیگار رها کردند، آشنا شوید، این میکروکتاب را حتما تا انتها بخوانید. یادتان باشد در این میکروکتاب ما از مضرات سیگار و اینکه چه عادت زشتی است صحبت نمی‌کنیم چون مطمئنا شما به اندازه کافی از ضررهای سیگار برای سلامتی و جیب‌تان و اینکه امروزه رفتاری ضدفرهنگ است مطلع هستید. ما می‌خواهیم مستقیم سراغ انگیزه سیگار کشیدن برویم و اینکه چه می‌شود ما یک نخ سیگار از پاکت برمی‌داریم و روشن می‌کنیم. این هوس و نیاز از کجا می‌آید و چطور با آن مقابله کنیم؟

 

اخطار

اگر با خوانندن این میکروکتاب یک نوع حس ترس را تجربه می‌کنید و اصلا از تصور ترک سیگار به وحشت می‌افتید یا در ذهن‌تان می‌گویید می‌خواهم سیگار را ترک کنم اما امروز آن روز نیست. من بازهم تاکید می‌کنم که نمی‌خواهم از مضرات سیگار و اینکه چطور پولتان را به باد می‌دهد صحبت و موعظه کنم. می‌خواهم چهارچوب‌های ذهنی شما را تغییر دهم تا متوجه شوید تا الان در هاله‌ای از شست و شو مغزی زندانی بودید. شاید بگویید من به انتخاب خودم سیگار می‌کشم و هروقت که بخواهم کنار می‌گذارم، اما سخت دراشتباه هستید. دقیقا مثل یک دائم‌الخمر که فکر می‌کند معتاد نیست! بیایید به گذشته برگردیم روزی که به انتخاب خودمان اولین نخ‌های سیگار را روشن کردیم آن زمان فکر می‌کردیم که بدون این موجود کوچک فکر خواهیم کرد که از مناسبات اجتماعی و دورهمی دوستانمان لذت نمی‌بریم؟ و مثل یک فرد ضعیف به آن وابسته می‌شویم؟ اما کسی ما را وادار به کشیدن سیگار نمی‌کند این خود خودمان هستیم که تصمیم می‌گیریم نخ بعدی سیگار را روشن کنیم.

اگر بدن ما یک دکمه داشت که آن را می‌زدیم و دیگر هوس سیگار نمی‌کردیم چه می‌شد؟ قطعا دیگر سیگاری در دنیا وجود نداشت، شاید فقط دست نوجوانانی سیگار می‌دیدیم که از سر کنجکاوی سراغ آن رفته‌اند. اما بر می‌گردیم سراغ ترس‌مان، اینکه اگر ترک کنیم در حسرت یک نخ سیگار افسرده می‌شویم و اگر مثل من کلی روش ترک سیگار را امتحان کرده باشید و تجربه‌های اسفناک تقابل هوس و اراده در مقابل وسوسه‌ها را داشتید می‌دانید که با این کارها نمی‌توان سیگار را ترک کرد.

آیا زمانی که اولین نخ سیگار را روشن کردید فکر می‌کردید تا به امروز در دام نیکوتین گرفتار شوید؟ چند وقت است که می‌خواهید سیگار را ترک کنید اما جرات آن را نداشتید؟ این دام نیکوتین است و قربانی خود را نمی‌خواهد از دست بدهد. از طرف دیگر هم سیگاری‌ها تا زمانی که اولین لکه خون را در خلط خود نبینند نمی‌خواهند سیگار را ترک کنند. بیایید قبل از اینکه خیلی دیر شود سیگار را کنار بگذاریم.

بزرگترین و قوی‌ترین قسمت ترک سیگار به آسان‌ترین روش، رها ساختن شما از آغوش ترس است! ترس از ترک، اما نگران نباشید این حس طبیعی است و احتمالا تا پایان خواندن این میکروکتاب همراه شما خواهد بود.

در زمان مطالعه این میکروکتاب نیازی نیست سیگار را کنار بگذارید یا از تعداد نخ‌هایی که می‌کشید بکاهید. من می‌خواهم در این میکروکتاب با هم قدم به قدم به آزادی نزدیک شویم و حس خوب آزادی را تجربه کنیم. یادتان باشد در این راه تنها نیستید و بیش از ۳۰ میلیون نفر از ترک سیگار به آسان‌ترین روش توانستند به آزادی برسند.

یک روز به همسرم گفتم می‌خواهم تمام سیگاری‌های دنیا را نجات دهم. اول خندید، البته حق داشت چون من چندین بار تصمیم به ترک سیگار گرفته بودم و ناموفق بودم. آخرین بار ۲ سال پیش بود که پس از ۶ ماه ترک دوباره شروع به سیگار کشیدن کردم. بارها شده بود که نشسته بودم و برای اینکه تا ابد سیگاری خواهم بود گریه کرده بودم. اما بعد ۲ سال از آن روز در حالی که می‌دانستم آخرین سیگاری است که گوشه لبم است به همسرم گفتم تمام شد! و برای همیشه سیگار را کنار گذاشتم. من تمام دوران زندگی‌ام را مثل یک دلقک دنبال روش ترک سیگار بودم اما واقعیت این بود که فریب‌های شرکت‌های تولیدکننده سیگار مثل یک دیوار ذهنی نمی‌گذاشتند من با واقعیت‌ها آشنا شوم. اما من آن روز آزاد شدم و آسان‌ترین روش ترک سیگار را کشف کردم. وقتی این روش را روی چند دوست و آشنا امتحان کردم شغل حسابرسی‌ام را رها و کلینیک ترک سیگار خود را افتتاح کردم. اول که این کتاب را می‌نوشتم نگران بودم که شاید به وسیله آن نتوانم ترک سیگار به آسان‌ترین روش را کامل و واضح توضیح دهم اما پس از این سال‌ها آنقدر پیام محبت‌آمیز از افرادی که به وسیله این کتاب سیگار را ترک کرده بودند دریافت کردم، که از اثربخشی آن مطمئن شدم.

ما سیگاری‌ها یک سری توهمات داریم که روی آن پافشاری می‌کنیم. مواری مثل:

- ما از سیگار کشیدن لذت می‌بریم.

- سیگار ما را آرام می‌کند و دچار فشار روانی نمی‌شویم.

- تمرکز ما وابسته به سیگار است.

- سیگار کشیدن یک عادت است و ترک آن نیاز به اراده دارد.

- اگر برای سیگار جایگزین پیدا کنم می‌توانم ترک کنم.

در گذشته برای درمان فلج اطفال، کودکانی که دچار این بیماری بودند را در قالب‌های آهنی می‌گذاشتند تا از بد شکل شدن اعضای بدن جلوگیری شود اما واقعیت این بود که این روش خود موجب فلج ماندن همیشگی فرد بیمار می‌شد. شاید شما به اشتباه آن زمان دکترها بخندید اما امروزه هم سازمان‌های اجتماعی و تلوزیون و ... برای ترک سیگار همان کاری را می‌کنند که در گذشته دکترها برای فلج اطفال می‌کردند. اما من اینجا هستم تا ترک سیگار به آسان‌ترین روش را به شما آموزش دهم تا برای همیشه بدون ترس یا هوس، سیگار را کنار بگذارید.