میکروکتاب
  
  

  

  
  
  

goals

خرید اشتراک دانلود اپلیکیشن
ناشناخته

مقدمه

بهترین راه برای تبدیل شدن به فردی که همیشه می‌خواستید و ساختن آینده مورد علاقه‌تان، مشخص کردن اهدافتان و دستیابی به آنهاست. به طوری که برخی گفته‌اند: «موفقیت، رسیدن به اهداف است و همه چیزهای دیگر تفسیر هستند.»

Image

زمان و زندگی، دارایی‌های گران‌بهای شما هستند که هیچ چیز نمی‌تواند جایگزین آنها شود. وقتی شما یاد بگیرید که چطور خوب هدف‌گذاری کنید و آنها را تا زمانی که به طور کامل محقق شوند، دنبال کنید به خیلی بیشتر از چیزهایی که در گذشته تصور می‌کردید یا حتی می‌خواستید دست پیدا می‌کنید. تمام چیزی که به آن احتیاج دارید فهمیدن و به کار بردن اصول هدف‌گذاری موثر است.

برای دستیابی به سطحی از موفقیت مورد نظرتان، لازم نیست حتما چیزی را ابداع کنید که پیش از این اختراع شده است. اصول هدف‌گذاری و سخت کار کردن چندین سال است که کشف شده و میلیون‌ها زن و مرد آنها را به کار برده‌اند و به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کرده‌اند. اگر شما هم همین اصول را در زندگی‌تان به کار بگیرید، می‌توانید به موفقیت‌های مشابه و بزرگی دست پیدا کنید. پس وقت خود را برای کشف راز موفقیت‌های بزرگ تلف نکنید. بلکه در هدف‌گذاری و رسیدن به آنها مهارت پیدا کنید. این همه چیزی است که باید بدانید و به آن عمل کنید.

در سال ۱۹۸۱ من شروع به تدریس این سیستم در کارگاه‌ها و سمینارها کردم و اکنون مخاطبان من به بیش از ۲ میلیون نفر در ۳۵ کشور جهان رسیده‌اند. چیزی که من متوجه شدم این بود که این ایده در همه‌جا، برای همه‌ افراد و در همه‌ کشور‌ها به خوبی کار می‌کنند، بدون اینکه تحصیلات، تجربه و پیش‌زمینه‌ افراد در زمان شروع کار اهمیت و تاثیری در آن داشته باشد. بهتر از همه این بود که این ایده‌ برای من و بسیاری از افراد این امکان را فراهم کرده که به طور کامل کنترل زندگی‌مان را در دست بگیریم. عمل منظم و سیستماتیک هدف‌گذاری، ما را از فقر به توانایی، از ناامیدی به امید، از ناکامی به موفقیت و رضایت رسانده است. این سیستم همین کار را برای شما هم انجام خواهد داد. صدها هزار یا حتی میلیون‌ها زن و مرد با دست خالی کارشان را شروع کرده‌اند و با پیروی از این اصول به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کرده‌اند. شما هم با یادگیری این اصول می‌توانید کاری را که دیگران انجام داده‌اند، انجام دهید. متوجه می‌شوید که هیچ محدودیتی برای چیزی که می‌توانید بدست آورید وجود ندارد، به جز محدودیتی که برای تخیل خودتان قرار داده‌اید.

همانطور که هیچ محدودیتی برای قدرت تخیل شما وجود ندارد، برای چیزی که می‌توانید بدست آورید هم هیچ محدودیتی وجود ندارد. این یکی از مهم‌ترین اکتشافات من است.