میکروکتاب
  
  

  

  
  
  

رژیم پاکسازی با آنتونی رابینز

خرید اشتراک دانلود اپلیکیشن
Unknown

مقدمه

 

تجربه تسلط بر رژیم غذایی سالم، شروعی جدید برای حفظ سلامت جسمانی‌تان است؛ آغاز آگاهی بیشتر درباره سلامتی، تغذیه و تاثیر مواد غذایی روی بدن.

اگر الان از سرکار به خانه رسیدید، احتمالا با خودتان فکر می‌کنید، خب حالا چیکار کنم؟ در صورتی که هنوز انرژی در بدنتان دارید و رعایت بهداشت و سلامتی هم برایتان اهمیت دارد، وقت خود را به تمیز کردن خانه اختصاص دهید. همه مواد ناسالم (غذاهای فرآوری‌شده، آبمیوه‌های پاستوریزه، سس سالاد، سس کچاپ و...) موجود در یخچال، فریزر و انباری را دور بریزید. در اولین فرصت به فروشگاه مواد غذایی بروید و جایگزین‌های سالم تهیه کنید. بهتر است برای دو هفته بعدی، از مصرف مواد گوشتی خودداری کنید تا بیشتر از مزیت رژیم پاکسازی بهره‌مند شوید.

این را بدانید که رها کردن رژیم غذایی به‌اندازه رعایت کردن آن مهم است! روده و معده‌تان پس از پاکسازی پوشش داخلی، بسیار حساس می‌شوند. وقتی چندین روز از خوردن امتناع کرده و دستگاه گوارشتان را کاملا پاکسازی کنید، انباشتن بی‌ملاحظه غذا در معده یا بازگشت به الگوی قدیمی غذایی، شوک بدی به دستگاه گوارشتان وارد می‌کند؛ بنابراین، بهتر است بعد از رژیم، به‌آرامی خوردن را شروع کنید.

وقتی رژیم غذایی قبلی خود را از سر می‌گیرید، یادتان باشد که به‌آرامی بنوشید، به ‌آرامی بخورید، غذایتان را خوب بجوید، تلاش کنید که پرخوری نکنید و حتما زیاد آب بنوشید. حالا که تا این مرحله پیش آمده‌اید، عجله نکنید!