میکروکتاب
  
  

  

  
  
  

motale-sar-khat3

خرید اشتراک دانلود اپلیکیشن
ناشناخته

نوآ۰۰۶

همه ما دوست داریم بابت وقتی که برای مطالعه می‌گذاریم بیشترین بازدهی را داشته باشیم. فرقی نمی‌کند که کتاب درسی است یا یک کتاب انگیزشی. می خواهیم علاوه بر اینکه به راحتی مطالب آن را به یاد بسپاریم، از خواندن هر خط آن هم لذت ببریم.

اما گاهی که تصمیم می گیریم یک تنه رکورد سرانه مطالعه در ایران را جابه جا کنیم و برای شروع تصمیم به خرید کتابی می گیریم، چطور تشخیص دهیم که یک کتاب به خصوص اگر ترجمه باشد خوب است یا نه؟ از کجا بدانیم که چقدر این کتاب برای ما مناسب است و اصلا آیا کتاب خوبی هست؟

ما راه حل این پرسش ها را از خود شما گرفتیم. پروژه یا اتاق فکر نوآ۰۰۶ شکل گرفت تا یک میزگرد مجازی باشد تا همه افراد هر سوال یا درگیری ذهنی که در مورد مطالعه دارند را مطرح کنند و همه با هم در مورد آن صحبت کنیم.

خیلی از ما کتاب خواندن را دوست داریم و برخی هم برای فرار از روزمرگی هایشان به این یار مهربان پناه می آورند. اما کمی که عمیق تر به موضوع نگاه کنیم، کتاب خواندن چیزی فراتر از چشم چرخندان روی جملات است. در نوآ۰۰۶ سوالات بسیار جالبی مطرح شد که برخی مثل تلنگر بود و برخی تامل برانگیز. دغدغه افراد اهل مطالعه این بود که چه طور می شود کتاب را به همه جا برسانیم و چه طور این فرهنگ را فراگیر کنیم اما یک نفر سوال جالبی مطرح کرد: چرا باید کتاب بخوانیم؟