میکروکتاب
  
  

  

  
  
  

همسایه بعدی میلیونر

خرید اشتراک دانلود اپلیکیشن
ناشناخته

 

مقدمه

چه کسانی ثروتمند هستند؟

وجود اطلاعات غلط باعث شده تا مردم برای ثروت و ثروتمندان تصورات اشتباهی داشته باشند. برای از بین بردن این توصیف غلط، طی یک مطالعه ۲۰ ساله بیش از ۱۰۰۰ میلیونر در امریکا بررسی شد. پژوهشگران توانستند افراد موفقی که از تلاش خود به ثروت رسیده‌اند را پیدا کردند و از آنها پرسیدند که چگونه ثروت خود را جمع کرده و بدست آورده‌اند.

در نتیجه تحقیقات، مشخص شد تا سال ۱۹۹۶ ، ۲۲ تریلیون دلار ثروت شخصی در امریکا وجود داشت، که تقریبا ۵۰ درصد از آن، در دست ۳.۵ درصد از خانواده‌ها نگهداری می‌شد .همچنین تمرکز بیشتر مردم روی افزایش درآمد بود تا جمع کردن ثروت بیشتر، با این حال، کسی که درآمد بالایی دارد و تمام پولش را به خاطر نوع سبک زندگی‌اش خرج می‌کند، ثروتمند نیست، او فقط خوب زندگی می‌کند. ثروت چیزی است که جمع شده‌ است و خرج نمی‌شود .

بیش از ۸۰ % میلیونرهای فعلی آمریکا خودساخته هستند، یعنی آنها ثروت‌شان را خودشان جمع کرده‌اند و به ارث نبرده‌اند. بیش از ۲۵ میلیون خانوار آمریکایی سالانه درآمدی بیش از پنجاه هزار دلار دارند و تقریبا یک سوم از آنها ( حدود ۷ میلیون خانوده ) درآمدی بیشتر از صدهزار دلار دارند. با این وجود، اکثر این خانواده‌ها نه تنها ثروتمند نیستند بلکه به صورت ماهیانه زندگی می‌کنند یعنی با وجود اینکه درآمد خوبی دارند اما در پایان هر ماه تمام درآمدشان را خرج کرده‌اند و نه تنها پس‌اندازی ندارند بلکه برای ادامه زندگی روزمره‌شان هم باید منتظر درآمد ماه بعدشان باشند.

طبق بررسی‌ها بخشی از دارایی اکثر خانوارهای آمریکایی به این شکل است:

۲۳ % سهام صندوق‌های سرمایه گذاری

۲۲ ٪ گواهی سپرده

۱۸.۱٪ اوراق قرضه

۱۵ % حساب‌های سپرده بلندمدت

۴.۲٪ سرمایه‌گذاری در صندوق‌های بورسی

۳.۴ % اوراق‌قرضه شرکتی

۲.۵ ٪ خرید و فروش سهام

در دنیای امروز و با توجه به تمام پیشرفت‌هایی که هر روز شاهد آن هستیم، محدودیت معنی لغوی خود را به خصوص در اقتصاد از دست داده است. امروزه روش‌های زیادی برای افزایش درآمد وجود دارد. اما درآمد بالا به تنهایی برای ثروتمند شدن کافی نیست. برای ثروتمند شدن باید شخصیت ثروتمندی داشته باشید و هفت ویژگی شخصیتی که در ثروت اندوزی و ثرتمند شدن موفق‌اند را دارا باشید:

۱.آن‌ها شیوه زندگی محافظه کارانه‌ای دارند و مخارج‌شان بسیار کمتر از درآمدشان است علاوه بر اینکه با هر درآمد سرمایه‌گذاری هم می‌کنند.

۲. آن‌ها در تخصیص منابع، زمان، پول و انرژی دقیق هستند .

۳. برای آنها داشتن استقلال مالی، اولویت بالاتری نسبت به وضعیت اجتماعی‌شان دارد.

۴. والدین آن‌ها پشتوانه مالی مهمی نداشتند، اما آن‌ها تلاش می‌کنند تا این پشتوانه را برای خود بسازند.

۵. آن‌ها به اعضای خانواده‌ خود استقلال مالی یاد می‌دهند و از آنها می‌خواهند تا به خودکفایی برسند.

۶. آن‌ها روی فرصت‌های در حال ظهور در بازار- مانند ارائه محصولات و خدمات جدید- تمرکز می‌کنند .

۷. آن‌ها شغلی را انتخاب می‌کنند که بتواند به خود اشتغالی تبدیل شود .

برای اینکه شما هم بتوانید تبدیل به یک میلیونر شوید و زندگی که دوست دارید را بسازید باید این ویژگی‌ها را در شخصیت‌ خود نهادینه کنید. بنابراین برای اینکه به طور کامل با هر یک از این ویژگی‌ها آشنا شوید من در هر فصل به طور کامل توضیح می‌دهم.