میکروکتاب
  
  

  

  
  
  

از دولت عشق

خرید اشتراک دانلود اپلیکیشن
Unknown

مقدمه

قدرت چند جانبه عشق

 

در ابتدا دست به انتشارات مقالات متعددی می‌زدم. اما بعد از مدتی به درخواست ویراستار خوبم تصمیم گرفتم که این مقالات را در قالب یک کتاب ارزشمند در اختیار خوانندگان قرار دهم. از انتشار این کتاب بسیار خوشحال هستم، چون در تغییر زندگی مردم نقش موثری ایفا کرده است. هرگز اولین گزارشی که به دستم رسید را فراموش نمی‌کنم. خانمی از شهر کانزاس، به من گفت که بعد از مطالعه این میکروکتاب از دردی که سال‌ها در پشت خود احساس می‌کرده، رهایی یافته است.

خاطرم هست که گروهی از زنان بازرگان که سال‌ها بیوه بودند با مطالعه این کتاب به صورت گروهی و تکرار عبارات تاکیدی مثبت، توانستند بعد از مدتی ازدواج کنند و در خانه‌ها و قصرهای مجلل، زندگی جدیدی را آغاز کردند. طوری که سر گروه مجبور شد اعضای جدیدی را به انجمن اضافه کند، چون همه راهی خانه بخت شده بودند. خود من بحران‌های زیادی را در زندگی از سر گذراندم، همسرم را از دست دادم و در کارم هم دچار مشکل شدم. اما ورود من به این کتاب، با نوشتن مقالات آغاز شد و همین آغاز در شیوه زندگی من نیز تاثیر زیادی گذاشت. دوباره ازدواج کردم و برای اولین بار در عمرم صاحبخانه شدم. من باور دارم که زندگی، شگفتانه‌های زیادی برای من در آستین دارد و ایمان دارم که آینده روشن و زیبا خواهد بود. البته اگر هم زندگی سر ناسازگاری با من بگذارد و تلخی‌هایش را به من نشان دهد، از ارزش‌های این کتاب نمی‌کاهد و دوباره می‌توانم سرحال و سراپا شوم.

از این رو هر زمانی که مردم دچار مشکل می‌شوند و می‌خواهند که آن‌ها را راهنمایی کنم می‌گویم که میکروکتاب «از دولت عشق» را بخوانند. شاید مقاومت کنند و در پی راه‌حل‌های دیگر باشند، اما با یک بار خواندن متوجه می‌شوند که زندگی روی دیگری هم دارد. شاید بپرسید که چرا این کتاب را توصیه می‌کنم؟ من این پاسخ را به آن‌ها می‌دهم که گاندی می‌گوید: «در طول تاریخ هر زمانی که پیروزی به دست آمده، تنها با کمک عشق و حقیقت صورت گرفته است».

بازرگانی به من نامه‌ای نوشت و گفت:

«زمانی که کتاب «از دولت عشق» را مطالعه کردم زندگی‌ام متحول شد. به خودم قول دادم که این کتاب را به هر کسی که می‌شناسم و نمی‌شناسم هدیه دهم. آنقدر این کار را کردم که شمارش آن از دستم خارج شده است. با مطالعه این کتاب در ابتدا خودم را تغییر دادم و بعد جزء به جزء زندگی‌ام متحول شد. اکنون از این تغییر خوشحالم».

عشق و حقیقت الهی، زندگی همه انسان‌ها را شفا می‌دهد. باور دارم که با خواندن این میکروکتاب و صرف وقت اندکی، شما هم به این نور الهی متبرک خواهید شد و برگ‌ریزانِ زندگی‌تان به پایان خواهد رسید. باشد که همواره همه فصل‌های زندگی‌تان بهاری باشد.