میکروکتاب
  
  

  

  
  
  

صفر به یک

خرید اشتراک دانلود اپلیکیشن
ناشناخته

مقدمه

پیتر تیل، یکی از بنیانگذاران استارتاپ پی‌پال و پالانتیر  و سرمایه‌گذار بسیاری از استارتاپهای معروف از جمله فیسبوک و اسپیس ایکس است. او در سال ۲۰۱۲، در دانشگاه استنفورد درباره استارتاپ تدریس می کرد. یک دانشجو در این دوره به نام بلک مستر، یادداشتهای مفصلی از این درس ها به چاپ رساند و آنها را به صورت آنلاین منتشر کرد که محبوبیت فراوانی نیز کسب کرد . یادداشت های کلاس تیل باعث تهیه این کتاب شد، صفر به یک کتابی در مورد نوآوری، راه اندازی و ایجاد یک کسب و کار موفق و با دوام است.

 صفر به یک در مورد توانایی منحصر به فرد انسان برای ایجاد تکنولوژی صحبت می‌کند که ما را قادر می سازد تا:

 چیزهای جدید و روش‌های بهتر ساختن آنها را درک کنیم

 با کار کمتر، بهره‌وری بیشتر داشته باشیم

  و با طراحی خود دنیا را دوباره بسازیم

 با این حال، اکثر مردم از توانایی خود برای نوآوری استفاده نمی کنند. در عوض، عمدتا آنچه را که قبلا انجام شده است، کپی می‌کنند چون تکرار محصولی که قبلا ساخته شده بسیار آسان هست و به راحتی می‌شود از یک به بی‌نهایت رفت. اما چیزی که سخت است و کار هرکسی نیست رسیدن از صفر به یک است یعنی طراحی و توسعه یک چیز یا محصول جدید.

 نوآوری همواره یک معنی داشته است، حرکت از 0 به 1. بیل گیتس، استیو جابز، لری پیج، سرگی برین و مارک زوکربرگ، از پیشینیان خود کپی نکردند و کارآفرینان بزرگ بعدی نیز از آنها کپی نخواهند کرد.

 پس چگونه یک کارآفرین میتواند نوآوری قابل توجهی ایجاد کند؟

 پارادوکس کارآفرینی این است که هر نوآوری منحصر به فرد است و هیچ دستورالعملی برای موفقیت وجود ندارد. اما یک الگو وجود دارد: نوآوران موفق در زمان و مکان‌هایی که فکر‌ اش را نمی‌کردیم با کسب‌وکارهای کهنه و ایده‌های منسوخ روبرو می‌شوند و با ایجاد ایده های بهتر، توانایی خود را اثبات می‌کنند. صفر به یک به شما کمک خواهد کرد که شما هم جزو این روند نوآوری باشید.